Answer:
it should be step 2
Step-by-step explanation:
There’s 12 eggs in a dozen. To find the unit price, just divide $2.40 by 12. This gives you a final answer of 20¢ per egg.
I tried to show all work.
Hey there!
The correct answer to your question is a circle.
A circle doesn't have any congruent sides or congruent angles, meaning they don't have sides or angles that point in the same direction.
Hope this helps you.
Have a great day!