Answer: What is the question?
Step-by-step explanation:
Answer: I think the answer is $33.42
Explanation: If it’s $0.03 for every hour and there is only 11.14 hours used a day just multiply 11.14 by .03 and you get .3342 then you move the decimal over 2 spaces to get 33.42
2 or a few months. This should be the answer
divide total cost by length:
0.76 / 3ft = 0.2533 cents per foot
rounded to nearest cent = 0.25 cents per foot
So the its basically 7x24 and 7x24 is 168. Hope this helped