Answer:
12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.
Step-by-step explanation:
Step-by-step explanation:
Start Unlimited:
$70 for one line
$60 for two lines
$45 for three lines
$35 for four lines
Play More Unlimited:
$80 for one line
$70 for two lines
$55 for three lines
$45 for four lines
Do More Unlimited:
$80 for one line
$70 for two lines
$55 for three lines
$45 for four lines
Get More Unlimited:
$90 for one line
$80 for two lines
$65 for three lines
$55 for four lines
Answer:
A. Yes
Step-by-step explanation:
I calculated it logically
Step-by-step explanation:
a polygon is a plane figure that is described by finite number of line segments....
hope it helps