1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
seropon [69]
4 years ago
5

What is this total fruit = 8.27+6.65

Mathematics
2 answers:
sashaice [31]4 years ago
8 0

Answer:

8.27+6.65=14.92

shepuryov [24]4 years ago
6 0

Answer:

14.92

Step-by-step explanation:

8.27+6.65=14.92

Brainliest?

You might be interested in
Of the 9 people attending a lecture, 3 have green eyes.
nadya68 [22]
The probability is 1/3
4 0
2 years ago
3w = -27 (equation) ​
kotykmax [81]
W=-9

Explanation: 3w=-27

Divide 3 from -27

-27 divided by 3 = -9
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The volume of a pyramid varies jointly with the base area of the pyramid and its height. The volume of one pyramid is 35 cubic i
Alla [95]
You first might want to divide 36 by 3, giving you 12. Multiply 12 by 5, which results in your answer of 60in^3. The equation for this is V = 1/3(blh)
6 0
3 years ago
Joseph and Molly each have coin collections.
Ugo [173]

Answer:

Joseph has 175

Molly has 275

Step-by-step explanation:

y = 15x + 25

y = 25x + 25

You can put this into Desmos

Red is Joseph and Molly is blue

Molly - (10, 275)

Joseph - (10, 175)

x = the time

y = money over time

6 0
3 years ago
How many marbles do you need to balance the scale?
Greeley [361]

Answer:

3

Step-by-step explanation:

plz mark brainliest

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is 0.67 greater than 0.76?
    11·2 answers
  • On a certain island, each inhabitant is either a truth-teller or a liar (and not both, of course). A truth-teller always tells t
    9·1 answer
  • Which of the following formulas would find the lateral area of a right cylinder
    7·1 answer
  • What is 4.238 x 7.5.​
    7·1 answer
  • 20 pen cost $1.60 what is the unit rate
    10·2 answers
  • timothy is planting a garden. Tulips cost $125 per bub. The total cost c of his gardening supplies is $1.25 per bub b plus $10 f
    9·1 answer
  • What is the classification for this polynomial?
    11·1 answer
  • I spin a spinner that's 1-6. What is the possibility of getting an odd number on the first spin and an even number on the second
    11·1 answer
  • Find the 11th term of the progression 4, 8, 16, ...​
    13·1 answer
  • You roll a 6-sided die.<br> What is P(even or factor of 45)?<br> Write your answer as a percentage.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!