So basically we can simplify the fraction by finding the gcf which is the greatest common factor so 14/12 both have 2 in common we simplify that by dividing by 2 so 14÷2 is 7/6 is the fraction on the left hand side and d/48 is the fraction on the right hand side so to solve for d we have to divide 336/6 whixh equals 56 as tour answer. Hoped this helped!!
$1,365 is the answer, (the third choice)
$4.05/1.8 oz= $2.25 per oz
Final answer: $2.25 per oz
Yes. It can be simplified into 1 1/44