1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
balu736 [363]
3 years ago
10

I really need help with this question

Mathematics
1 answer:
Mandarinka [93]3 years ago
8 0
Just search up the name of your worksheet online and then at the end of the name/title,lesson and chapter/unit type in "answer key"

You might be interested in
China issued the largest stamp ever, 210mm Long and 65mm wide. Find the ratio of length to width
lora16 [44]
210 : 65 
----------------------
42 : 13 is the ratio of 210mm long and 65mm wide
----------
<span>divide both numbers by 5</span>
7 0
3 years ago
Write an equation that is perpindicular to x - 3y = 3 and passes through the point (5,-9)
PSYCHO15rus [73]

Answer:

y=1/x -9

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Review later
____ [38]
It would be 50 times because 15 divided by 3 is 5 and you just add your 0 back and get 50! hope this helps!
3 0
3 years ago
The following stem-and-leaf plot represents the scores earned by Mr. Roberts's class on their most recent science test.
GalinKa [24]
It would be 31  i hope this helps 
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Combine like terms. <br> 12x²+9x³-5x³-5²-3x²-8x⁴
Marysya12 [62]
Like terms are similar in exponents.
12x^2 can be combined with -3x^2
9x^3 with -5x^3
-8x^4 is on its own
Final=
-8x^4 + 4x^3 + 4x^2
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 135,000 mg =_____________ kg
    8·1 answer
  • In what quadrant is -14 - 5i located on the complex plane
    13·1 answer
  • Mr. franklin paid $33.20 for 8 gallons of gas. What is the price of 1 gallon ?
    9·2 answers
  • 4. What’s the answer to this question?
    12·1 answer
  • Molly uses exactly 100 bags of fertilizer to fertilize 25% of the total number of acres in a field each year.
    5·2 answers
  • Kai calculates that he spends 15% of a school day in science class. If he spends 75 minutes in science class, how many minutes d
    11·1 answer
  • For the school play 205 students buy tickets and 232 adults buy tickets all tickets cost 16 how much did the school make in tick
    11·1 answer
  • Mike made a 9-inch sub sandwich. He needs to cut it into 2/3 inch pieces. How many pieces will he be able to cut?
    10·2 answers
  • No Links!! A tissue box has a height of 4 inches, a width of 8 inches and a length of 5.5 inches. What is the volume in inches c
    5·1 answer
  • At a farm the ratio of cows to horses was 8 : 3. If there were 24 cows at the farm, how many horses were there?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!