1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
zheka24 [161]
3 years ago
5

Solve Bx+q=A solve for x

Mathematics
1 answer:
Pavel [41]3 years ago
8 0
Download Photomath, it gives you the answer for this equations
You might be interested in
What property is being illustrated below?<br> 2(7+3)=2(7)+2(3)
AleksAgata [21]

Answer: Associative property

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
What describes the reflection of the figure?
Elodia [21]
Reflection over y axis
6 0
3 years ago
Convert 17 over 2 to a decimal using long division. <br><br><br> 6.2 <br> 8.2 <br> 8.5 <br> 9.5
KIM [24]
THE ANSWER IS .......................... 8.5!!!!


HOPE I HELPED!!!!!!!!
7 0
3 years ago
If three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?
e-lub [12.9K]
 i think  
25 per cents

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Charles has $20 to spend at the bakery he wants to buy six cupcakes and a pie. The pie costs
Oduvanchick [21]
The most he can buy for each cupcake is 1.25
8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the the value of 3 in 6,300 times the value of 3 in 530?
    6·1 answer
  • I need to find 'x' and I don't know how to
    11·1 answer
  • What are the signs of the x- and y-coordinates of points within each of the four quadrants in the coordinate plane?
    8·2 answers
  • (Photo) Help me!
    6·2 answers
  • Jorge has his own business as a painter. The amounts he made in the last five months are shown below. Find the mean, median, and
    13·1 answer
  • Can someone give me the answer ?!?
    13·1 answer
  • Divide: 5 and 2/3 divided by 3/2
    12·2 answers
  • Paint is sold in a cylindrical container with a radius of 4 inches and a height of 10 inches. If the paint costs $0.05 per cubic
    11·2 answers
  • Hello!!!! :) please help with this math problem! thank u so much!!!! i really appreciate it &lt;3
    13·1 answer
  • Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp\<br>Due soonnnnnn T-T
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!