The cost of a bagel and a cup of coffee is $2.35. The cost of 2 bagels and a cup of coffee is $4.20. What is the cost of one cup
of coffee?
1 answer:
Hey!
--------------------------------------------
Solution and Answer:
4.20 - 2.35 - $1.85 per bagel.
1.85 x 2 = $3.70 for 2 bagels.
4.20 - 3.70 = $0.50 per coffee.
--------------------------------------------
Hope This Helped ;)
You might be interested in
Answer:
2
Step-by-step explanation:
there is 2 dots along the line of 17 before 74
hope this helps :)
Answer:
2.9802322e+17
Step-by-step explanation:
Answer:
64
Step-by-step explanation:
alternating angles are equal
Answer:
its approximately 55 cos you subtract 13 from 92
Step-by-step explanation: