Answer:
2. Unit rate: 36/3 = $12
3. $36 for 3 tickets
Bkz 25/2 = 12.5 vs 26/3 = 12
Answer:
<h3><em>C. 4/5 = 20/25</em></h3>
Step-by-step explanation:
<u>if we divide 20 and 25 by 5 then we get 4/5.</u>
<em>hope it's help you....</em>
Answer:
I honeslty dont know I just need points to answer a question
Step-by-step explanation:
hope you find the answer youre looking for!
Answer:
5.54 inches of rain
Step-by-step explanation:
Monday - 3.11
Tuesday - 0.81
Wednesday - 0.81 x 2= 1.62
3.11 + 0.81 + 1.62=5.54 inches
Answer:
yes, that is very correct
Step-by-step explanation:
yes