1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Harlamova29_29 [7]
3 years ago
12

I need help solving this w/ steps please

Mathematics
2 answers:
Fudgin [204]3 years ago
8 0
The answer is 527.4
Leya [2.2K]3 years ago
3 0
The answer to this question is 0.527
You might be interested in
Please help me, I’ll give brainliest
kolbaska11 [484]

Answer:

<em>x</em><em> </em><em>=</em><em> </em><em>4</em><em>5</em>

<em>y</em><em> </em><em>=</em><em> </em><em>5</em>

Step-by-step explanation:

<em>it</em><em> </em><em>is</em><em> </em><em>b</em><em>ecause</em>

<em>9</em><em>0</em><em>/</em><em>2</em><em> </em><em>=</em><em> </em><em>4</em><em>5</em>

<em>(</em><em>9</em><em>0</em><em>+</em><em>1</em><em>0</em><em>)</em><em>/</em><em>2</em><em>0</em><em> </em>

<em>(</em><em>1</em><em>0</em><em>0</em><em>)</em><em>/</em><em>2</em><em>0</em><em> </em><em>=</em><em> </em><em>,</em><em>5</em>

7 0
4 years ago
What units would you use for each scenario that follows?
oksano4ka [1.4K]
A. miles
b. inches
c. pounds
5 0
3 years ago
makayla has $8 to buy at a school fair each ticket cost $1.50 which inequality best represents how many tickets she can buy
ivolga24 [154]

Answer:

Step-by-step explanation:

If she only has $8, she can't spend more than that.  In other words, she can spend ≤$8.

If each ticket is $1.50 per ticket, the inequality that represents how many tickets she can buy if x represents the number of tickets, is

1.5x ≤ 8

6 0
3 years ago
Please help me please
yan [13]

7.50 times hours would be her pay then add the bonus x number of bouquets 

a = 7.50h +(bn)
6 0
3 years ago
Please awnser this correctly! I will make you Brainliest!
Andrews [41]
Volume of cone: pi * r^2 * h/3
Given volume, height

942in^3 = 3.14 * r^2 * 9/3
942in^2 = r^2 * 9.42
Divide by 9.42
r^2 = 100, r = -10, 10
Cannot be negative so...

Solution: radius is 10 in.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which angles are pairs of alternate exterior angles? Check all that apply.
    6·1 answer
  • Write a fraction equivalent to 3/5 that has a denominator of 100.
    10·2 answers
  • Use the table of values to calculate the linear correlation coefficient r.
    12·1 answer
  • Machine A makes 12.75 ounces of popcorn in 3 minutes. Machine B makes 18 ounces of popcorn in 4 minutes.
    5·2 answers
  • Please help me with this math problem, urgent please
    13·2 answers
  • At a grocery store a 18 oz box of cereal costs $5.22. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • Solve the question below
    5·1 answer
  • Find the inverse of the following
    5·2 answers
  • (-4-3n-5n^2)-(n+n-3n^2)
    9·2 answers
  • Which descriptions from the list below accurately describe the relationship
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!