1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inessa [10]
3 years ago
7

janet completed 8 math problems in 10 minutes. How long per question did janet spend(in minutes and seconds)?

Mathematics
2 answers:
Dominik [7]3 years ago
5 0
It would take 1.25 minutes to complete each problem because 10 divided by 8 equals 1.25
Xelga [282]3 years ago
5 0

Answer:1.25 minutes


Step-by-step explanation:


You might be interested in
The following represents age distribution of students in an elementary class. Find the mode of the values: 7, 9, 10, 13,
Vitek1552 [10]
The mode of the values listed is 9.
3 0
2 years ago
The limit as x approaches 1 from the left, with the square root of x minus 1 over x minus 1
EastWind [94]
Hello here is a solution :

4 0
2 years ago
What is the percent of 34
andreyandreev [35.5K]

Answer:

I would be glad to help you if you give me some more informatio.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
What is 3 divided by 1/6?
Alex777 [14]

Answer:

18

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to the problem 1-(-18)
Tamiku [17]

Answer:

19

Step-by-step explanation:

1-(-18)

=1+18

=19

6 0
3 years ago
Other questions:
  • HELP PLZ PLZ PLZ!!! Maths
    15·1 answer
  • What is the quotient of 35 divided by 7
    13·1 answer
  • which statement is true about the function f(x)=-x ? a). the domain of the graph is all real numbers. b). the range of the graph
    5·1 answer
  • A student missed 10 problems on a history test and received a grade of 17%. If all the problems were of equal value, how many pr
    8·1 answer
  • Solve for x 2cos^2x-3cosx+1=0
    5·1 answer
  • A bag contains eight green marbles and four blue marbles. what is the probability of drawing a green marble on the second draw?
    6·1 answer
  • Val is going to plant y vegetable seeds in one garden 3y+5 vegetable seeds in another. Haw many seeds is val going to plant?
    9·1 answer
  • (x^3-6x^2-9)/(x-6) long division
    14·1 answer
  • Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost?
    7·1 answer
  • Annual income of A is 10% more than of B whereas income of B is 20% more than that of C. If monthly income of C is $ 2000 then w
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!