1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tanzania [10]
2 years ago
8

If x=2-y and y is 256 what is x

Mathematics
1 answer:
cestrela7 [59]2 years ago
3 0

Answer:

-254

Step-by-step explanation:

Replace the variables with numbers. x=2-256. 2-256 is -254.

You might be interested in
This tells you that the unknown number is multiplied by 3.​
Semenov [28]

Answer:

do you have a photo, what tells us that the unknown number is multiplied by 3?

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can anyone help me with these questions 3? 1-10 pls
Alla [95]

Answer:

Step-by-step explanation:

1) A

2) C

3) B

4) A

5) A

6) C

7) B

8) B

9) B

10) A

3 0
3 years ago
How do I order 1/7,-1/7 and 0 from least to greatest ?
frutty [35]
-1/7,0,1/7 is the answer!!!
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the area of the following circle <br> R=7
In-s [12.5K]

Answer:

153.86

Step-by-step explanation:

7^2 x 3.14

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Sara baked chocolate chip cookies and oatmeal cookies. The ratio of chocolate chip cookies to oatmeal cookies is 3:2. If she bak
EleoNora [17]

Answer: 36 chocolate chip cookies and 24 oatmeal cookies

Step-by-step explanation:

1. 3 + 2 = 5

2. 60 / 5 = 12

3. 12 * 3 = 36

4. 12 * 2 = 24

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • (4.4x10^-6)x(3.9x10^2) in correct scientific notation
    15·1 answer
  • Which system has no solution?
    11·2 answers
  • What is the equation for horizontal line through the point (0,3)?
    6·1 answer
  • Simplify the polynomial: 2[4x-5(2x-1)]
    13·1 answer
  • The base parking charge at a mall on a Sunday is $2 per hour. Given that a vehicle is parked for 4 hours, only $6 is charged. Wh
    5·1 answer
  • Use the distributive property to simplify this expression -(5-3v)
    8·1 answer
  • Help please quick it's for my grades
    11·1 answer
  • A 5-pound bag of sugar costs $9.25. What is the unit price of the sugar?
    9·2 answers
  • City A is due north of City B. Find the distance between City A ​( north​ latitude) and City B ​( north​ latitude). Assume that
    5·2 answers
  • Help please i need it
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!