1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dimas [21]
3 years ago
6

Slope of points (2,2) and (-2,-2)

Mathematics
1 answer:
nika2105 [10]3 years ago
8 0

SLope = (2 + 2)/(2 + 2) = 4/4 = 1

Answer

1

You might be interested in
Can someone help me solve this please?​
Art [367]

Answer:

W { 2,3}

Step-by-step explanation:

The elements in W are the integers between  2 and 4 and including 2

That would be 2 and 3

W { 2,3}

3 0
3 years ago
Which is the better buy a 3 pound ham for $5.70 or 5 pounds for $8.75
tekilochka [14]

Answer:

The larger ham is the better buy.

Step-by-step explanation:

In order to determine the better buy, divide both of the prices by their weight to get the price per pound of ham.

5.70/3 = 1.90 per lb

8.75/5 = 1.75 per lb

Therefore the 5 pound of ham is a better buy.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME AND HURRY TOO NO LIBKS PLEASE I WILL GIVE BRAINLIEST
arsen [322]
First one is denominator, then opposite of denominator.. i would wait for someone else to answer. but i’m pretty sure that’s correct. sorry if it is incorrect.. good luck on the rest of your assessment!!
8 0
2 years ago
Need HELP ASAP WITH THISSS!!
givi [52]

Answer:

b

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELPPPLPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
MAXImum [283]
C May be the answer sorry if it is wrong.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • There are five students of different ages. Their median age is 13 years A) what are two possibilities for the ages of the three
    9·1 answer
  • What is the difference between a terminating and a repeating decimal?
    14·1 answer
  • Alex buys a car with a down payment along with a monthly payment. if he pays $5,250 for the down payment, pays the monthly payme
    14·1 answer
  • What is an equation of the line that passes through the points
    15·2 answers
  • Scotty earns a semi-monthly gross pay of $1,639. What is his annual salary?
    12·1 answer
  • If you travel at a rate of 45 miles per hour how many minutes will it take to travel one mile
    7·1 answer
  • Oliver earns $4 a day for 7 days for doing chores. Each day, his mom takes $2 and put it into a savings account for Oliver. How
    15·1 answer
  • Determine whether the following scenario represents a direct variation and describe why or why not: It takes 4 painters 8 hours
    7·1 answer
  • A local pet store has space for no more
    10·1 answer
  • Please help! Khan question
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!