Answer:
W { 2,3}
Step-by-step explanation:
The elements in W are the integers between 2 and 4 and including 2
That would be 2 and 3
W { 2,3}
Answer:
The larger ham is the better buy.
Step-by-step explanation:
In order to determine the better buy, divide both of the prices by their weight to get the price per pound of ham.
5.70/3 = 1.90 per lb
8.75/5 = 1.75 per lb
Therefore the 5 pound of ham is a better buy.
First one is denominator, then opposite of denominator.. i would wait for someone else to answer. but i’m pretty sure that’s correct. sorry if it is incorrect.. good luck on the rest of your assessment!!
Answer:
b
Step-by-step explanation:
C May be the answer sorry if it is wrong.