4 because it has four sides
To simply the expression,we should remember an ! in math represents every number (til 1) before that one multiplied or "the product of the integers from 1 to n"
So now that we have the definitions we can simplify by finding the values of each:
(9x8x7x6x5x4x3x2x1)-(4x3x2x1)(5x4x3x2x1)
After simplifying this will equal to 3600
Point E is the correct answer! :D
$0.70 per candy.
$78 divided by 112 gives $0.696, so by rounding off, you get 0.70
Answer:
Breyers is the correct answer
Step-by-step explanation:
$4.50/30 oz = .15
$15.36/128 oz = .12
$2.88/16 oz = .18