Answer:
5<4
Step-by-step explanation:
This inequality is not correct though.
5-7+7<-3+7
5<4
i think that that the answer is 13 Step-by-step explanation:
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.
So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can
Hope this help!
<span>{(1, 2), (3, 2), (5, 7)} is a function
</span>
Answer:lazy
Step-by-step explanation: