1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serggg [28]
3 years ago
15

Write the unit rate for the situation traveling 1,200 mines in 4 h

Mathematics
1 answer:
maksim [4K]3 years ago
5 0

Answer:

300 per hr

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If a human face only have 2 eye balls how many eye balls can rap there whole head? 1-10 in why?
IceJOKER [234]
22 I hope this helps
7 0
3 years ago
The rise and span for a roof are shown The pitch of a roof is the ratio of the rise to the half-span. If the rise is 8 ft and th
Amiraneli [1.4K]
The pitch in simplest form is 4/15
8 0
3 years ago
What is the surface area of the triangular prism?
Fofino [41]

Answer:

116.33

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer for this problem?
Y_Kistochka [10]
This is a problem involving the subtraction of two functions f(x) and g(x):

<span>if f(x)=3x-1 and g(x)=x+2, find (f-g)(x).  In other words, find:

</span><span>  f(x)  = 3x-1 
-{g(x) -(x+2)
-----------------
f(x) - g(x) = 3x - 1 - x - 2 = 2x - 3  (answer)</span>
4 0
3 years ago
A Kamal has 6 cans of regular soda and 15 cans of diet soda. He wants to create some identical refreshment tables that will oper
N76 [4]

Answer

15 + 6 = 21 15 - 6 = 9 is the answer

4 0
2 years ago
Other questions:
  • You receive 9 text messages in 12 minutes. What is the rate of text messages per hour?
    14·1 answer
  • Which of the following are solutions to the following equation?
    5·1 answer
  • Solve this inequality: 12p + 7&gt; 139
    9·1 answer
  • What is 4575 rounded to the nearest thousand
    15·2 answers
  • Find the general indefinite integral. (use c for the constant of integration. 4 x 2 + 3 + 8 x2 + 1 dx
    11·1 answer
  • What is the value of the expression?
    14·2 answers
  • Which of the following are equations for the line shown below? Check all that apply.
    12·1 answer
  • 6th grade math help me pleaseeee
    10·1 answer
  • A 5-pack of key chains costs $5.46. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    11·2 answers
  • Using the quadratic formula to solve 5x = 6x²-3, what are the values of x?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!