1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leto [7]
3 years ago
13

Solve X - 3/4 = 1 1/8

Mathematics
1 answer:
goldfiish [28.3K]3 years ago
7 0

Answer:

Idk if you have to solve it by X so I say it's X=2.125

You might be interested in
Multiply the following polynomial and write the resulting polynomial in descending order. (3x-8)(2x^2+4x-9)
Step2247 [10]
(3x-8)(2x^2+4x-9)=6x^3+12x^2-27x-16x^2-32x+72=6x^3-4x^2-59x+72

Value of the coefficient of the x^3 term is \boxed{6}

Value of the coefficient of the x^2 term is \boxed{-4}

Value of the coefficient of the x term is \boxed{-59}

The value of the constant is \boxed{72}

:)
7 0
3 years ago
Solve the following proportion 12/25=x/88
Fittoniya [83]
<span>12/25=x/88
12(88)=25(x)
1056=25x divide both sides by 25
x=42.24</span>
8 0
3 years ago
HEY hey hellooo HELP ME!!
Bezzdna [24]

Answer:

1, 6, 11, 16, 21, 26, 31, 36, 41, 46, 51, 56, 61, 66, 71.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
HELP PLEASE ALMOST DUE
OLga [1]
Keisha drank the average amount of water 1 of the days.

if he drinks 1 quart, his average is 21/13.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost for a pack of 12 pencils is $3.24 . find the unit price in dollars per pencil. if necessary, round your answer to the n
Llana [10]
To getyour answer, just divided 3.24 by 12. You will get 0.27. So the answer is each pencil costs 27 cents or 0.27.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Two quantities are related, as shown in the table:
    13·1 answer
  • 20×(6/ 8) = □
    6·1 answer
  • What are the domain and range of the function f(x) = 3x + 5?
    15·1 answer
  • What is x -3-(-2)-(-8) =x
    5·1 answer
  • Can you help me with Math assignment?
    12·2 answers
  • I need help on this question???
    13·1 answer
  • a charter bus holding 80 passengers costs $59.50 an hour. If a round trip took 5 hours, what did it cost each passenger (round t
    11·1 answer
  • Solve for x -5|x+ 1| =10
    14·2 answers
  • I need help in this question
    8·1 answer
  • Pls pls pls pls help
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!