Answer:
5 wood
Step-by-step explanation:
Answer: The 12.81 for 14 lbs of apples is the better buy.
Step-by-step explanation:
Find the unit price (the price of 1 lb of apples)
7.64/8 lbs = 0.955 per pound
12.81/14 lbs. = 0.915 per pound;
Answer:
50
Step-by-step explanation:
you need to put first the 32 on top of 100 since it always goes over 100 then you put 16 over a blank and you divide 32 by 16 which equals 2 so since you divided at the top you need to divide at the bottom so you divide 100 by 2 and you get 50 so 50 is your answer
there are 17 puppies because 17% of 100% is 17 duh
4 pieces of pipe,
4/3 yd long
25/6 yd long
5 pieces same length.
(25/6)/5 = 5/6 yd is the length of each piece of woods.