1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
e-lub [12.9K]
3 years ago
12

Can someone plzz help me on thiss!

Mathematics
1 answer:
aev [14]3 years ago
5 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

because it goes up constantly by 12

You might be interested in
Geralds baby brother spends 7/8 ofhis day sleeping. How many hours does his baby brother sleep
Effectus [21]
His baby brother sleeps 21 hours.
There's a total of 24 hours in a day so you can divide by 8. That means 1/8 of the day is equal to 3 hours, so 7 times 3 hours equals 21 hours
6 0
3 years ago
PLS HELP!
Marina CMI [18]

Answer:The domain for f(x) and g(x) is the set of all real numbers. Let f(x) = 2x2 + x − 3 and g(x) = x − 1. Find f(x) • g(x). The domain for f(​x) ...

1 answer

·

Top answer:

Just multiply the two functions. You can usea a variety of ways. I like t

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
I needa pass math q3
beks73 [17]

Answer:

-35h-42

Step-by-step explanation:

Just multiply 7 into the parentheses and you will get the answer

Ask if you have any questions!

:)

3 0
2 years ago
Helpppp: 5x &gt; 35 <br> Show your work to pleasee
Ilya [14]

Answer: X>7

Step-by-step explanation:

5x>35

Divide both by 5

5x/5=x

35/5=7

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Treven puts 8 gallons of gas in his car air pays $22.00 what is the cost of 1 gallon of gas complete the table
Nikitich [7]

Answer:

  1. the cost of each gallons is
  2. 8÷22.00=$36
3 0
3 years ago
Other questions:
  • 3(2b+4)=6(5b+2)<br><br><br><br>please step by step
    14·1 answer
  • If parallelogram ABCD was reflected over the y-axis, reflected over the x-axis, and rotated 180°, where would point A' lie?
    5·1 answer
  • Which table shows a proportional relationship between miles traveled and gas used?
    5·2 answers
  • Ashley purchased a prepaid phone card for $25.75. Calls cost 6 cents a minute using this card. The credit, C (in dollars), left
    8·1 answer
  • Henry is going to color a spinner with 8 equal-sized sections.Three of the sections will be blue and 5 of the sections will be p
    14·1 answer
  • Find g(a - 1) when g(x) = 5x - 4.
    12·1 answer
  • Write an equation in slope intercept form that goes through the point (5,-7) and is PARALLEL to the line y=-3x+8
    5·1 answer
  • Can you teach me fractions in math​
    15·2 answers
  • Using the distributive property to find the product (y−4x)(y2+4y+16) results in a polynomial of the form y3+4y2+ay−4xy2−axy−64x.
    14·1 answer
  • Which inequality is shown in the graph?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!