A. IS THE ANSWER!
STEP-BY-STEP Explainaton
Answer: y=-12x+3 hope it helps
Answer:
0.2, 0.6,0.25,0.75,0.82
Step-by-step explanation:
so you u have to do it put least to greatest
Answer:
18 cents per ounce
Step-by-step explanation:
The first step is to identify the unit. In this case, you are told you have 16-ounces. Therefore, your unit is an ounce.
To find the price of one ounce, just divide your price of $2.88 by 16.
Unit rate = $2.88 / 16 = 0.18 or 18 cents per ounce.