1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dangina [55]
2 years ago
12

A rental car agency charges $190.00 per week plus $0.25 Per mile to rent a car. How many miles can you travel in one week for $4

32.50
Mathematics
1 answer:
andrey2020 [161]2 years ago
8 0

Answer:

2 1/2 miles

Step-by-step explanation:

I did 432.50 divided 190.25

You might be interested in
Which of the following is NOT a random sample of the population of people who subscribe to a particular magazine?
Verdich [7]

Answer:

D)

Step-by-step explanation:

Every tenth person will get it no matter what, every time. The order will not change.

4 0
2 years ago
The number of blue chips is 3 more than twice the number of red chips
Elenna [48]

Answer:

red: x

blue: 2x+3

Step-by-step explanation:

let the number of red chips= x

let the number of blue chips= 2x+3

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you flip a coin 150 times about how many times would you expect to get heads
meriva
A coin has two sides, which means it has a 1/2 chance of landing on each individual side when you flip the coin. Since there is a 1/2 chance of landing on each side, you could expect the coin to land on "Heads' 75 times. 
3 0
3 years ago
Which expression is NOT equivalent to the expression 8m + 12?
eimsori [14]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
SOMEONE PLEASE HELP ME i really need this one
jek_recluse [69]

Answer:

Wait are u trying to find the area of a shape???

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • I need help on these rational numbers only 13-18
    7·2 answers
  • In triangle ABC, the measure of angle B is 50 degrees. Give possible values for the measures of angles A and C if ABC was an acu
    11·1 answer
  • How many factors are in the expression 2w(w+9)
    9·1 answer
  • An electrician charges $322 for 7 hours of work. How much does the electrician charge for one hour?
    9·1 answer
  • Help is appreciated ❤<br><br> Simplify the radical expression -2 √250
    15·1 answer
  • Solve for x -5|x+ 1| =10
    14·2 answers
  • The cost of a 12 ounce bag of cashews is $5.86. What is the cost per ounce of the cashews?
    14·1 answer
  • a teacher created two way table for four different classrooms the tables track whether each student has an after school job or n
    11·1 answer
  • HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    5·1 answer
  • Find the values of x and y
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!