1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stella [2.4K]
3 years ago
15

What is the surface area of this cuboid? height: 5cm length: 9cm width: 4cm

Mathematics
1 answer:
bazaltina [42]3 years ago
4 0

Answer:

180

Step-by-step explanation:

formulae=H×L×W so....5×9×4=180

You might be interested in
You can buy 6 cans for green beans at the Sendiks for $3.80. You can buy 12 of the same cans of beans at
sasho [114]

Answer:

Sendiks.

Step-by-step explanation:

Sendiks- 6 ÷ 3.80= $1.58 per can

Sam's Club- 12÷6.90= $1.74 per can

4 0
3 years ago
8. Ana bought a package of two DVDs for
mixas84 [53]

Answer:

Step-by-step explanation:

If 2 dvd’s cost $12, you take the total of $12 and divide by 2. Each dvd costs $6

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help me !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sveta_85 [38]

Answer:4/125

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What’s 33345 times 234654?
Rudiy27

Answer: 7824537630

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
This table shows Jill's math quiz scores. What is the minimum score she needs on her next
Wewaii [24]
I think 90 im not sure tho i searched it up
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which expression can be used to check the answer to 56 divided by (negative 14) = n?
    13·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!!
    5·1 answer
  • 81.46 rounded to the nearest whole number
    8·2 answers
  • The owner of a garden center pays $12 for each birdbath. She sells them for 55% more than she
    7·2 answers
  • Translate this sentence into an algebraic equation. 8 less than the product of 5 and y is 16
    13·2 answers
  • the health food store wishes to blend peanuts that cost $1.20/ib with raisins that cost $2.10/ib to make 50 pounds of a mixture
    10·1 answer
  • The students in Ms. Garris's class collected items to put in gift baskets for the Senior Center. They collected 12 magazines, 24
    13·1 answer
  • Find the scale factor of the dilation. Then tell whether the dilation is a reduction or an enlargement.
    10·1 answer
  • Assume that a sample is used to estimate a population mean p. Use the given confidence level and sample data to find the margin
    12·1 answer
  • Sarah owns a flower shop and can model the profits from selling springtime bouquets using this equation, where b is the number o
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!