1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yarga [219]
3 years ago
10

Correct answers only please!

Mathematics
2 answers:
Alla [95]3 years ago
6 0

Answer:

$15865.6

Step-by-step explanation:

Using the given formula :

I = P × R × T

I = 99.160 × 8/100 × 2

I = $ 15865.6

shutvik [7]3 years ago
4 0

Answer:

The answer is 15865.60

Step-by-step explanation:

first you do l=P x R x T

Next you do I=99.160 x 8/100 x 2

last you do l=$15865.60

Mark me brainiiest plz.

You might be interested in
If someone is good at Precalculus or Physics, please help me solve this.
Kobotan [32]
Magnitude of vector V =√(3²+7²) = √58

Hence: U= -3/√58 - 7/√58

OR multiply numerator and denominator by √58

U = - (3√58)/58 i - (7√58)/58 j
8 0
3 years ago
Si f(x)=4x+5 cual es el valor de f(_3)?​
OLga [1]

Answer: Debería ser 7

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
5y+1=1<br> Subtract 1 from both sides
maks197457 [2]

Step-by-step explanation:

5y + 1 = 1 \\ subtracting \: 1 \: from \: both \: sides \\ \red{ \boxed{ \bold{ 5y + 1 - 1 = 1 - 1}}} \\ 5y = 0 \\ y = 0

4 0
3 years ago
Find an expression for the nth term of the arithmetic sequence.<br><br> 2, 8, 14, 20, 26, . . .
IceJOKER [234]

Answer:

44

Step-by-step explanation:

Math boi

8 0
3 years ago
14 POINTS!
Katyanochek1 [597]
180 minutes to finish
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Do anyone knows this ???
    11·1 answer
  • How to solve this radical expression and simplify.
    9·1 answer
  • In a genetics experiment on​ peas, one sample of offspring contained 450 green peas and 371 yellow peas. Based on those​ results
    12·1 answer
  • A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$16.47. What is the unit price of the pairs of socks​?
    6·2 answers
  • Ariane feeds her kitten kk grams of food 22 times in the morning and 22 times in the evening. She feeds her dog dd grams of food
    15·2 answers
  • 0.48m divided by 8 equals
    7·2 answers
  • Can anyone help me solve this function?
    8·2 answers
  • Find the MODE of the data set: 5, 3, 7, 3, 9, 1, 7, 11
    15·2 answers
  • 1) Mike can run a miles in 12 minutes he starts his run at 11:30am and run 4miles what time dose mike finish his run
    5·2 answers
  • 1a) How much does each person pay when 6 people share the cost of a meal<br> costing $100?
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!