1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bas_tet [7]
2 years ago
9

Solve x^2 + 2 = 0 by graphing the related function.

Mathematics
1 answer:
AURORKA [14]2 years ago
6 0

Answer:

hdhfjsjehrj urueieibhd due

You might be interested in
You just got a free ticket for a boat ride, and you can bring along 2 friends! Unfortunately, you have 5 friends who want to com
Mamont248 [21]
You would get a total of you count them by pairing them up. The combos are as follows:
For your answer you can count a total
1,5
1,4
1,3
1,2

2,3

2,4

2,5

3,4

3,5

4,5
4 0
3 years ago
Poor c cups never had a chance to have a d cup its ok others feel your pain
Aleksandr [31]
Hmm yes but yes than yes but yea but then the but yk the but like the and the the
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE MATH HELP ( EASY )
Natalija [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

28° into radians

28° = ( 28   *  \frac{\pi }{180}  )

Divide 28 and 180 by 4 we get

= ( \frac{7\pi }{45})

Hope it helped :)

 

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A student is running a 3-kilometer race. He runs 1 kilometer every 2 minutes. Select the function that describes his distance fr
Sliva [168]
Total distance: d = 3 km

Minutes run: x

Distance run = (1 km / 2 minutes) * x = (1/2)x

Distance from the finish line = total distance - ditance run = 3 - (1/2)x =

= - (1/2)x + 3

Answer - (1/2)x + 3
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
State a conclusion that seems reasonable.
olganol [36]
Well, if there are 12 eggs grouped together, and 5 of them hatch to be snakes.... More than likely the other 7 will also turn out to be snakes because the eggs are all grouped together.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 11. Britney wants to bake at most 0 loaves of bread for a bake sale.
    9·1 answer
  • What is 1/3 of 18<br> Fraction problems
    8·2 answers
  • Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $17.04. What is the unit cost per tube of lip gloss?
    14·2 answers
  • Which statement describes the behavior of the function f (x) = StartFraction 2 x Over 1 minus x squared EndFraction?
    10·2 answers
  • What is the cost per song
    9·2 answers
  • 1. One complete sentence about rotations.
    11·1 answer
  • A circle is divided into 18 equal parts. How many degrees is the angle for each part? How many degrees is the angle for 5parts?
    6·1 answer
  • Seth worked 23.5 hours last week at Chick-fil-la. He earns $8.00 per hour. What were Seth’s earnings for last week?
    11·2 answers
  • What is the equation of the line that is parallel to the line 3x+4y=2 and passes through the point (4.-1)
    10·1 answer
  • How would I put this into a solvable equation, m= ak/n?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!