1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bonufazy [111]
2 years ago
13

Pls help, it due ASAP.....pls show workings

Mathematics
1 answer:
Liono4ka [1.6K]2 years ago
3 0

Answer:

12 going across from point A to B and A to c is 14 so... 12+14=26

hope this helps!!! :)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A store is having a sale on shoes. The sale is buy one pair of shoes get 50% off. The original price of one pair is $52.98. All
Harman [31]

Answer:

if it was 50% off the cost would be $145.64

Step-by-step explanation:

291.29 / 1/2= 145.64

50% = 1/2

7 0
2 years ago
What is a y intercept
Tresset [83]

Answer:

Step-by-step explanation:

the y intercept is the y value of ur points when ur  line crosses the y axis. It is the initial value and is the output value when the input of a linear function is 0.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help I really do not understand its turned in today. I WILL GIVE BRAINLIEST :)
8090 [49]

Answer:

Total area of new carpeting installed: 368

Step-by-step explanation:

What I did is too complicated to write down, so I'll just show you the math:

(12 * 8) * 2 (The area of the bedrooms)

11 * 16 (The area of the livingroom)

6 0
2 years ago
Please help with this question it is super important
Lunna [17]

Answer:

P=7

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Mulitply (2-2)(3x+4) using distributive property
Sati [7]
8x.......................
3 0
3 years ago
Other questions:
  • 5. Using only odd numbers for numerators,
    12·1 answer
  • Simplify.<br> <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Csqrt%5B3%5D%7B125x%5E%7B21%7D%20y%5E%7B33%7D%20%7D" id="TexFormula1" title="\
    9·1 answer
  • Od 10,-) 3 17 =-3x –10. What is be
    12·1 answer
  • Six more than the quotient of four and a number xxx.
    6·2 answers
  • (4 points) The cost of a parking ticket is $30 for the first offense, but the cost doubles for each additional offense. Write a
    13·1 answer
  • 5 tons of rocks cost $8,200.00. What is the price per pound?<br><br>2000 ibs =1 ton
    7·1 answer
  • The ratio of dogs to cats in a zoo choir is 4 : 3. There are 6 more dogs than cats. If another 2 cats join the choir, what will
    9·1 answer
  • Last month Ben spent $380 on food and $420 on personal items. What percent of his monthly income did he spend on these items?​
    12·2 answers
  • Marys Goal is to get 50,000 dollars. she got 5,000 from 5 days how many more days does it take for sherry to get 50,000 to achie
    10·1 answer
  • Although television HDTV converters are tested before they are placed in the installer's truck, the installer knows that 20 perc
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!