1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jeyben [28]
3 years ago
13

Whats the best ship-name for Matthew and Averie and whats 134x3

Mathematics
1 answer:
Anarel [89]3 years ago
7 0
Mathrie 134x3= 402 ship names are my specialty:)
You might be interested in
If 5 out of 25 people like chocolate ice cream, what percent of the people do not like chocolate ice cream
d1i1m1o1n [39]
100 - ((5÷25)x100),
hence C. 80%
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
El numero 38 es par o impar<br> El numero 35 es par o impar?
lara [203]
38 es par 35 es par eso es todo?
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
I have A and B, I need help with C.
WARRIOR [948]
The answer is $382.80. the perimeter is 600ft. if fence post are placed every five feet, you need 120 post because 600÷5 is 120. each post cost 3.19 so you need 382.80 because 3.19×120 is 382.8
8 0
4 years ago
MATH HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Marina CMI [18]

Question 2. :

8^2 = 64 and 9^2 = 81, therefore the square root of 65 falls between these two values, 8 and 9, 64<65<81

Question 3. :

13^2 = 169 and 14^2 = 196, the correct answer is square root of 175, because 169<175<196

Hope this helps, you only need to know the squared values and square roots.

8 0
3 years ago
ABCD is rectangle. Find the length of each diagonal <br> AC=c/3 <br> BD=4-c
Vikki [24]
The lenght of each diagonals is 1.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is 9/31 an irrational number
    9·2 answers
  • You need to mix a solution that is 70% anti-freeze with one that is 30% anti-freeze to obtain 20 L of a mixture that 60% anti-fr
    12·1 answer
  • Gavin wrote the equation p= 3(s+100)/4 to represent p, the profit he makes from s sales in his lawn-mowing business. Which equat
    8·2 answers
  • 2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
    14·2 answers
  • Creating box plots<br> Problem<br> Which data set could be represented by the box plot shown below?
    10·1 answer
  • Which of the following is equivalent to this expression? 40 ÷ 1/4
    15·1 answer
  • How to find the area of a triangle with given coordiantes? #5-50
    7·1 answer
  • What operation must be used on the exponents in order to simplify the expression? (x^3)^7
    14·1 answer
  • A rancher decreased the number of his
    14·1 answer
  • Simplify this expression (-12c^5) (3c^4)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!