<span>The equation is not quadratic in for because it cannot be written as a second degree polynomial</span>
So is this just a free answer or?
Answer:
Price per bottle is 1.5 or $1.50
Step-by-step explanation:
To get price per unit, you just divide the amount of money spent by the items purchased. 9/6 = 1.5
Answer:
,
, and "Yes"
Step-by-step explanation:
We will do as the instructions say.
-> See attached.