1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Over [174]
2 years ago
9

I need the answer pls

Mathematics
1 answer:
AleksAgata [21]2 years ago
8 0

the answer is 32.........

You might be interested in
A quadrilateral has angles
Liono4ka [1.6K]

Answer:

95 degrees

Step-by-step explanation:

The sum of the measures of a quadrilateral is 360 degrees.  360-105-80-80 = 95 degrees

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
A train left for Houston, and 7 hours later, a car traveling 62 mph tried catching up to the train. After 4 hours, the car caugh
lana [24]

Answer: 22.55 mph

Step-by-step explanation:

Let the speed of the train be n

4 × 62 = 248 which is the distance travelled by the car in 4 hours and the train travelled in 11 hours

11 × n = 248

11n = 248

n = 248/11

n = 22.55mph

5 0
3 years ago
What is the slope of the line passing through (-3, 5) and (5,-3)?
Delvig [45]
-1 is the answer to your question
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What’s the length of three pipes, when combined they equal 72m, how do I find the answer
allochka39001 [22]

Answer:

Each pipe is 24m

Step-by-step explanation:

<u>Given:</u>

  • three pipes
  • combined equal 72m
  • let the variable x represent the length of 1 pipe

<u>Algebraic Expression</u>:

3 pipes times length equals 72m (the total length)

3x = 72, we want x to be alone so divided both sides by 3

3x / 3 = 72 / 3

x = 24

Learn more about Algebraic Expression here: brainly.com/question/4344214

7 0
2 years ago
The temperature in Moscow, Russia at 8:00 A.M. is 6 degrees
Ksju [112]

Answer:

0 degrees

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the solution to the equation?<br><br> 1/4 (3x-16)+1/4x=5 1/3
    7·1 answer
  • Seth is trying to find the unit price for a package of blank discs on sale at 10 for 5.49, his answer was $1.82 per disc is he c
    8·1 answer
  • three partners share profit in the ratio 2:3:7 respectively. the profit is $176496 determine the share of the profit for each pa
    15·1 answer
  • If you roll a single die and count the number of dots on top, what is the sample space of all possible outcomes? Are the outcome
    12·1 answer
  • How do i <br> Evaluate 4!.
    9·1 answer
  • PLEASE HELP ME PLEASE FOR BRAINLIEST
    6·2 answers
  • Help please i don’t think constant is the right answer
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ME WITH THIS THANKS
    9·2 answers
  • The dimensions of a triangle are represented by the functions shown. Which function represents the area of the triangle, g(x) =
    7·2 answers
  • A recipe for cookies calls for $5 of a cup of brown sugar and makes 6 cookies. If you adjust the recipe to make 8 cookies, how m
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!