Hey there! :D
Let's find what Cheyenne runs in 10 minutes.
Divide 5.6 by 4.
5.6/4= 1.4
Multiply that by 6. (there are 60 minutes in an hour)
1.4*6= 8.4
"B" is the answer.
I hope this helps!
~kaikers
Answer:
Unit rate in most contexts is how much a item cost if it is sold as a single serving(unit)
If you are trying to have a problem solved or it doesnt invovle price, please include the problem as well
Answer: $0.66
Step-by-step explanation: Just divide 3 / $1.98 and you will get $0.66.
Fairly simple, But the only thing I don't understand is why a melon is on sale for $0.66. Thats CHEAP! Give me 100 :)
Answer:
ac=-3, BC=57 I hope it will help you please follow me