I disagree because she can use a pencil and paper or she can do mental math
Answer: A (3.75)
Step-by-step explanation:
divide the total price by the amount of scarves to find out how much each woman spent on a single scarf
jen:
130/8 = 16.25
laurie:
75/6 = 12.5
now subtract laurie’s scarf price from jen’s scarf price
16.25 - 12.5 = 3.75
Answer:
James running speed is 5 Miles per hours
Step-by-step explanation:
Given:
Length of the circular running track = 1/4 miles
Time Taken for Jane to make one complete lap = 1/20 of an hour
To Find:
James running speed = ?
Solution:
Let the speed at which James is running be X
then , we know that




Speed = 5 Miles per hours
Answer:
option a 48 correct
Step-by-step explanation:
see the solution
Answer:2.25180954E32
Step-by-step explanation: