1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anastasy [175]
3 years ago
15

Which expression has the greatest value when n is equal to 4? A. 5n B. n + 30 C. 50 – n D. 80 ÷ n

Mathematics
1 answer:
Rudiy273 years ago
6 0

Answer:

D.

Step-by-step explanation:

Because ang, pangalan ng nanay niya

Ay, MARITES... HASHYTTS

You might be interested in
Please help (PLEASE DO NOYPE GIBBERISH FOR POINTS.)
krok68 [10]
It was reduced because as you can see on the scale the actual picture has larger spaces between the numbers.
7 0
3 years ago
Round to the place value of the underline 9 in 497,385
skelet666 [1.2K]
Ten thousand is the place value of the 9 in that number
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
1. question in attachment
skelet666 [1.2K]
Was there a chart with this?
4 0
3 years ago
Determine the value of x
Brut [27]
It’s d brrooooooooooooo
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help with this 10th grade geometry problem?
Leokris [45]

Answer:

3.5m

Step-by-step explanation:

Volume of pyramid = lwh÷3

25.77 = [(4.7)² × x] ÷ 3

25.77 × 3 = 22.09x

77.31 = 22.09x

x = 77.31 ÷ 22.09

= 3.49

= 3.5m

3 0
2 years ago
Other questions:
  • .In a warehouse, there are 40 guitars, 60 bass guitars, and 20 snare drums. An instrument is randomly selected to check the stor
    12·2 answers
  • What is 32.043 in expanded form
    8·1 answer
  • What is the gcf of 16,100
    10·1 answer
  • A custom spends a total of $20.50 at the movie theater. The customer buys a $13.50 movie tickets and 2 snacks costs the same amo
    13·1 answer
  • Roxanne buys a book about animals during the sale. If the original price was $8, how much does Roxanne pay?
    12·2 answers
  • You bought a two liter container of cooking oil for $2.50. What is the cost per liter?
    7·2 answers
  • Name the quadrant or axis where the point (4.-6) is located.​
    12·1 answer
  • A bottle contains 2 L 95 mL water. Express the amount of water in litres.
    11·1 answer
  • What is the composition of the translations (T<-3, 4-» - T<8, -7>) (x,y) as one translation?
    15·1 answer
  • If the temperature is 45 degrees and it decreases by 15 degrees, what is the final temperature? I​
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!