Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Answer:
125
Step-by-step explanation:
<span>Remember that it's against our guidelines to copy content from other websites, books or any other material to which you don't own the rights to. We know you have the power to solve these problems on your own</span>
Answer: B
Explanation: I think it’s B but you can rly easily look up a video there are super short videos showing how to do that kind of things and they can rly help
2 1/2 + 2 3/5 =
2 5/10 + 2 6/10=
4 11/10 = 5 1/10
5 1/10 - 5 = 1/10
1/10 lb left over