1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
leonid [27]
3 years ago
13

What is the value of 3/10 to the power of three

Mathematics
1 answer:
Zielflug [23.3K]3 years ago
3 0
0.003? 3/(10^3). Wdym
You might be interested in
Each number in a pattern is called a ?
Maru [420]
Each number in the pattern is called a term. The value added each time is called the common difference
5 0
3 years ago
The AAA system contains 3 independent components in parallel, each with probability of failure 0.4. Find the expected number of
Gre4nikov [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

For each component, there are only two possible outcomes. Either it fails, or it does not. The components are independent. We want to know how many outcomes until r failures. The expected value is given by

E = \frac{r}{p}

In which r is the number of failures we want and p is the probability of a failure.

In this problem, we have that:

r = 1 because we want the first failed unit.

p = 0.4[\tex]So[tex]E = \frac{r}{p} = \frac{1}{0.4} = 2.5

The expected number of systems inspected until the first failed unit is 2.5

8 0
3 years ago
A=2(L+W) solve for W
balu736 [363]
First you divide L+W by 2 and you would get A/2=L+W then you would subtract L and get A/2 -L=W
7 0
3 years ago
The sum of all lengths of polygon
alexdok [17]
I think the answer is The perimeter!
8 0
3 years ago
Work out the percentage change when a price of £20 is decreased to £3.
mestny [16]

Answer:

i can not see anything is it me or is it you please tell me so i can awnser it

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Tracy has saved $425 to spend during her 14-day vacation about how much money can she spend each day
    13·2 answers
  • -2(x - 2) - 4x = 3(x + 1) - 9x
    12·1 answer
  • What is the value of y? A. 60 B. 120 C. 36 D. Cannot be determined
    14·1 answer
  • Lina bought 22 boxes of crayons for $28.16 how much did she pay for each box of crayons
    8·1 answer
  • Which statement about the points (5,7) and (10,12) is true?
    14·2 answers
  • For a > b > c 0 and a + b + c = 1,
    7·1 answer
  • When the angle of elevation to the sun is 28 degrees, a flagpole casts a shadow that is 42.5 ft long. What is the
    6·1 answer
  • The unit rate for peaches is $2.00 per pound. The unit rate for grapes is $2.50 per
    15·2 answers
  • If x is 8687 then what y in the equation x+y=9787
    14·2 answers
  • Can someone PLEASE HELP thank you!!!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!