1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Yakvenalex [24]
3 years ago
13

Solve for x type your answer as x = (#) ASAP

Mathematics
2 answers:
uysha [10]3 years ago
8 0

Answer: 1=4

2=18

3=7

4=5

two step:

1=6

2=4

3=4

Step-by-step explanation: they might be wrong so pls check so u don’t get them wrong

Nataliya [291]3 years ago
3 0

Answer:

One step Equations:

1. x=4

2. x=18

3. x=3

4. ×=50

Two Step Equations:

1. x= 7

2. x= -4

3. x= 24

Variations on Both Sides:

(I'm not sure if these are right but the answers above are for sure correct)

1. x= 4.5

2. x= -2

You might be interested in
25 POINTS!
WITCHER [35]

Answer:

The cosine of the angle is: negative

The sine of the angle is: positive

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Please answer this question only if you know the answer! 25 points and brainliest!
tankabanditka [31]

The rotational order is the number of times it can rotate upon itself.

This means the shape has 9 sides.

360 /9 = 40 degrees

7 0
3 years ago
Turn this fraction into percentage<br> 6/125
lawyer [7]

Answer:

4.8%

Step-by-step explanation:

Step 1: divide the numerator by denominator

Step 2: Multiply 100 with  the answer.

....................................................................

6/125 = 0.048

0.048 * 100

=4.8%

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Only have a few questions left please help ;-;
QveST [7]

Answer:

Hello! answer: 100

Step-by-step explanation:

25 + 55 = 80 180 - 80 = 109 therefore the answer is 100 HOPE THAT HELPS!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A package of 4 pairs of insulated socks costs $27.96. What is the unit price of the pairs of socks?
harkovskaia [24]

Answer:

1 pair of socks cost $6.99

Step-by-step explanation:

$27.96 divided by 4 = $6.99

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)

5 0
3 years ago
Other questions:
  • 3. For questions 3 and 4, write an equation and solve.
    7·1 answer
  • Y= negative 2/3 graph it
    14·1 answer
  • What is "a number on its own, it has a fixed value?"
    7·1 answer
  • At noon, ship A is 130 km west of ship B. Ship A is sailing east at 30 km/h and ship B is sailing north at 20 km/h. How fast is
    14·2 answers
  • There are (32)4 ⋅ 30 bacteria in a Petri dish. What is the total number of bacteria in the dish?
    7·1 answer
  • Solve: 1. 1/6y− 1/2 =3− 1/2y 2. 4x+1/15 = 2x/10
    11·1 answer
  • Which could be the running speed of a human in meters per second?
    8·1 answer
  • How do i factor 12y+15y^2
    6·1 answer
  • Help pls i need help on this last math area equation. and explain also.
    11·2 answers
  • Heres an easy question. Solve this.<br> <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B1%7D%7B5%7D" id="TexFormula1" title="\frac{1
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!