Answer:Graph C
Step-by-step explanation:
X4 over nothing-36 hope this willl work
7 dosent go into 4 at all but 4 goes into 7 once
Just divide the price by the amount bought.
7.96÷5
Which equals 1.592. So round that to 1.59.
The unit price is $1.58 per pound.
Hope I helped!
Answer:
7. 
8. 
Step-by-step explanation:
We are given two function, f(x) and g(x).
We want to find their addition and their subtraction, and we do this combining like terms.
The functions are:


7. Find (f+9) (x)

So

8. Find (f - g) (x)

So
