1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bixtya [17]
2 years ago
11

Any help? Will mark as brainlest!

Mathematics
1 answer:
Effectus [21]2 years ago
7 0

Answer:

24/4/-a+12=/9d

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A recipe calls for 1 cup of sugar and 5 cups of water.How much sugar is used per cup of water?
scoundrel [369]
1/5 cups of sugar are used for every cup of water.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
What decimal represents the fraction 1/4
Sedaia [141]

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

1/4 is equal to 1.00 split into 4 equal parts. 0.25*4 = 1.00 , meaning that each 1/4 is equal to 0.25

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help to find the value please
Lilit [14]

Answer:

13.928

Step-by-step explanation:

Pythagorean theorem. 13^2 + 5^2 = x^2

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
laura spends 4 hours reading a book that is 76 pages long. what is the average number of pages she read per hour?
Studentka2010 [4]

The average number of pages she reads per hour is 19 pages per hour

<h3>How to determine the average number of pages she read per hour?</h3>

The given parameters are:

Number of pages = 76 pages

Number of hours = 4 hours

The average number of pages she reads per hour is calculated using the following formula

Average = Number of pages/Number of hours

Substitute the known values in the above equation

Average = 76 pages/4 hours

Evaluate the quotient

Average = 19 pages per hours

Hence, the average number of pages she reads per hour is 19 pages per hours

Read more about average at:

brainly.com/question/20118982

#SPJ1

5 0
1 year ago
Please answer this correctly without making mistakes
Len [333]

Answer:

The 2-yard pièce of cotton cloth for $13.26

Step-by-step explanation:

2 yards is 6 feet then it would be $2.21 per foot.

The 17 foot piece would cost $3.29 per foot.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Greg is trying to solve a puzzle where he has to figure out two numbers, x and y. Three less than two-third of x is greater than
    5·1 answer
  • Hi! I was wondering, how do you find the rise and the run of slopes? <br><br> I am new to it.
    5·1 answer
  • 15 point !!!!!!!!!!!!!! please me with this problem.
    13·2 answers
  • Anna has a collection of 45 nickels and quarters worth $8.05. How many nickels does she have?
    15·1 answer
  • What statement is used to prove quadrilateral ABCD is a parallelogram
    9·2 answers
  • Question 1 mean and median practice
    9·1 answer
  • You buy a six pack of Gatorade for $9.00. What is the unit price or the price per bottle?
    15·1 answer
  • What are the solutions for f(x)=3x2-x+3?
    8·1 answer
  • If you answer this you will get 69 points but please answer asap
    9·1 answer
  • What type or quadrilateral?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!