1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fofino [41]
3 years ago
5

Try and answer! Do your best!

Mathematics
2 answers:
Maru [420]3 years ago
8 0

Answer:

32 times is the answer

RoseWind [281]3 years ago
5 0

Answer:

The answer is 32 times.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
In quadrilateral $ABCD$, we have $AB=3,$ $BC=6,$ $CD=4,$ and $DA=4$.
vampirchik [111]
The triangle inequality applies.

In order for ACD to be a triangle, the length of AC must lie between CD-DA=0 and CD+DA=8.

In order for ABD to be a triangle, the length of AC must lie between BC-AB=3 and BC+AB=9.

The values common to both these restrictions are numbers between 3 and 8. Assuming we don't want the diagonal to be coincident with any sides, its integer length will be one of ...
{4, 5, 6, 7}
8 0
3 years ago
Invertebrate cladogram?
SOVA2 [1]
What about it? Specify please.
4 0
3 years ago
Maribel is offered a job as a paralegal at an annual base salary of $47,000. In addition, the company will pay the following ben
Misha Larkins [42]

Answer:

66763

Step-by-step explanation:

47000*(1+0.105+0.17)+338+6500

5 0
2 years ago
Solve the inequality below for x, where r > 0
Shkiper50 [21]
Please include the inequality
6 0
3 years ago
A rectangle room has a length 11 ft and a width 8 ft what is the area in square feet if carpeting costs id 12.00 dollars per squ
Akimi4 [234]

Answer:

88 ft

Step-by-step explanation:

11ft times 8ft equals 88 ft. Its the same so the area is 88 ft.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How do I find the unit rate of $7.96 for 5 pounds?
    5·1 answer
  • Find the value of 4×10exponent2
    14·2 answers
  • herro help me .. .........................................................................................
    7·2 answers
  • Can -6/10 be reduced
    13·2 answers
  • Tickets to the fair cost $8 for children and $12 for adults. On Sunday, 198 people enter the fair gates, and they collected $1,9
    12·2 answers
  • How do i answer this and how do i find the modal
    12·1 answer
  • What is the answer 10 4/5 - 3 1/6=
    9·1 answer
  • Hello! Any help is appreciated (:
    8·2 answers
  • Pls HELP THANKK UUU SMM
    15·1 answer
  • Evelyn bought needles, balls of yarn, stitch holders, and patterns for her knitting kit. she bought 3 times as any stitch holder
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!