1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kamila [148]
3 years ago
6

Hows your day doing this is not a thing for math but just wandering

Mathematics
2 answers:
pav-90 [236]3 years ago
7 0
It’s going bad honestly I’m having a headache with all this work and Brainly isn’t even helping lol but I’m fine :D how’s yours ?
densk [106]3 years ago
7 0
It could be better:/
You might be interested in
Which store has the better buy? Pet Smart sells 20 pounds of pet food for $13.99 or Chewy sells 50 pounds of pet food for $37.99
zimovet [89]

Answer:

pet smart sell

Step-by-step explanation:

because it is cheaper than other sell

6 0
2 years ago
Which expression is equivalent to (82)−4
jok3333 [9.3K]

Answer:

82*-4 or

41*-8

Step-by-step explanation:

because math

4 0
2 years ago
What is 6.84 in word form
alexandr402 [8]
Six point eight four.

(Note, you don't say, "Six point eighty-four" As it doesn't sound correct.

Cheers.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 175% of 14.2
LUCKY_DIMON [66]
175% of 14.2 is saying that

1.75(14.2)=24.9

Any questions please just ask. Thank you.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Explain how I would get -7 from dividing -45 from 7 Full explanation gets brainly
lana66690 [7]
If you divide a negative by a positive then you get a negative or if you divide a positive by a negative then you make that number negative
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help with algebra question.
    14·1 answer
  • What is the cross section created when a slice is made perpendicular to the 2 bases of a cylinder?
    5·1 answer
  • (0.3d−1)/(3 1/3) =0.84÷ 7 1/5
    9·1 answer
  • Help please!!!! Geometry again!!!
    13·1 answer
  • What is the area of the sector for the following circle? Round your answer to 4 decimal places. *
    12·2 answers
  • Can someone help me really quickly and have a explainton for as well
    8·1 answer
  • I have no clue what the answer is please help
    14·1 answer
  • 4. Julie purchased tickets to a Mets baseball game from the Mets website. Each ticket costs $19
    13·1 answer
  • Identify all the computer software that you need for the following entrepreneurial activities. Refer your answer from the items
    11·1 answer
  • Please answer I need it asap. Please solve if you can!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!