1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lesechka [4]
2 years ago
6

Points freeeeeeeeeeeeeee​

Mathematics
1 answer:
denpristay [2]2 years ago
5 0

yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssssssss

You might be interested in
Pizza planet is running a sell 3 pizzas for $16.50. What is the unit rate for one pizza?
8090 [49]

Answer:

$5.30

Step-by-step explanation:

$16.50 = (3)p

[p = pizza]

To solve you have to separate the p by removing the (x3)

1) Divide both sides of the equation by 3

[ 16.50 / 3 = p}

2) Divide 16.50 by 3

[5.30]

3) 5.30 = p


3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The base length of a triangle is 8 feet and the height is 4 feet. What is the area of the triangle?
Marina86 [1]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

8 × 4 = 32

32 × 1/2 = 16

Hope this helps <3

6 0
3 years ago
64 dollars for four video games
Blababa [14]
16 dollars a piece. have a wonderfullday. :)
5 0
3 years ago
Enter &lt;,&gt;,= to make the problem true -19 5/6 _ -20 1/6
NemiM [27]

Answer:

>

..................................................................

8 0
2 years ago
Can you please help thanks
Svetach [21]
I'll answer and write my work out -- I will post a link to the picture. It won't be in a diagram but it will tell you the answer. If you are on mobile you should log onto brainly on a computer so you can copy-paste the link into google
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 2( 4c - 7 ) &lt; 8 ( c - 1) - 6 if possible
    12·1 answer
  • Solve for y.<br><br> –0.8y + 5.49 = –19.86 − 2.3y<br><br> y =
    14·2 answers
  • You randomly survey students in your school about the color of their eyes. The results are shown in the tables. For each gender,
    10·1 answer
  • Tania believes that if she increases the price of an item (mark up) by 10% and then decrease it (mark down) by 10%,she will have
    7·1 answer
  • Given: ∠1 ≅ ∠9
    7·2 answers
  • What are the differences between continuous and non-continuous growth?
    12·1 answer
  • Use trigonometry to find the value of x. Round your answer to the nearest whole degree
    7·1 answer
  • ANSWER CORRECTLY AND YOU WILL GET BRAINLIEST
    7·1 answer
  • It is now 3:00am. Help I just missed another question!!!!!!
    9·2 answers
  • Anna is making soft toys she can sell at the fair. She can make 3 soft toys
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!