1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
TiliK225 [7]
2 years ago
8

17 > 4x • A) X= 4 - B) x = 5 • C) x = 6 • D)x=7

Mathematics
1 answer:
son4ous [18]2 years ago
7 0

Answer:

La D

Step-by-step explanation:

porque la variable de divide

You might be interested in
Mrs. Payne needs 35 notepads she can buy them in packs of 10 notepads or a single pads what are all the different ways of Mrs. P
castortr0y [4]
Ok she can buy 1 ten and 25 ones, 2 tens 15 ones, 3 tens 5 ones, and 35 ones. (Pretty sure)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Alex has collected apples. It has 40 boxes of 8.5 kg each and 6 sacks of 90kg each. Pack the apples in bags of 2.5 kg each. how
zimovet [89]

Answer:

40*8.5=340

6*90=540

total=880/2.5=352bags

3 0
2 years ago
The price of a refrigerator is 2,199.99 for an 18 month loan. If a $300 down payment has been made, what is the monthly payment?
Troyanec [42]

Answer:

This is verry easy! Is 105.56,do u need expabation?

7 0
2 years ago
Four randomly chosen Nevada students were asked how many times they drove to Arizona last year. Their replies were 4,5,6,7. The
den301095 [7]

The geometric mean of the numbers is 5.38

Given the values a, b, c and d

Geometric mean of the values will be expressed as:

GM = (abcd)^1/4

Given the values 4, 5, 6 and 7, the geometric mean will be expressed as:

GM = (4×5×6×7)^1/4

GM = (840)^1/4

GM = 5.38

Hence the geometric mean of the numbers is 5.38.

Learn more: brainly.com/question/23875011

8 0
3 years ago
HAAALPp!! whhat is 12x40<br> i will mark
Bond [772]

Answer:

Step-by-step explanation:

480?

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Kelly can type 120 words in 30 minutes how many words can she type in 1 minutes at this rate
    15·2 answers
  • What the answer to this equation be?
    12·1 answer
  • The graph of a line with the following slope and y-intercept
    6·1 answer
  • A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    15·1 answer
  • HELP PLS explain how you can tell that the lines 4x-10=-3 are collinear by looking equations
    15·1 answer
  • An object was moving at a rate of 18.2 feet per second for 38.5 seconds. How far did the object travel?
    12·1 answer
  • Angela bought gifts for her friends in each gift was $10 Y represent the total cost and X represent the number of guests right i
    13·1 answer
  • How many terms are in the expression 3x^6yz+x^4y^2+2xz^5-6x^2y^3-7y
    13·2 answers
  • Last year a computer was $350. The computer company raise prices this year and the price has increased by 5%. What was the price
    13·1 answer
  • PLEASE HELP 15 POINTS please give right answer​
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!