1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexandr402 [8]
3 years ago
9

6x2 + 13x + 6 Factoring a>1 matching

Mathematics
1 answer:
Luden [163]3 years ago
3 0

Answer: 25x+6

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Enid got a job through an employment agency that charges a fee equal to 40% of the first five weeks’ pay. The job pays $315 per we
pantera1 [17]
Enid has to pay the employment agency $625
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which graph shows a line with an x-intercept of -5?
Finger [1]

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

The only option is A. since an intercept of (-5,0)

Option B has y-int: (0,-5)
Option C has y-int: (0,5)

Option D has x-int(5,0)

8 0
2 years ago
Can somebody please give me the answer I will mark u brilliant
VARVARA [1.3K]

Answer:

x = 6.7

Step-by-step explanation:

We know that 3.5 + x = 10.2, so if we do inverse operations we can find out the value of x.

10.2 - 3.5 = 6.7

we can check our work by substituing it back in the equation for x

6.7 + 3.5 = 10.2

so now we know that x = 6.7. I hope this helps :)

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the expanded form for 2.059
Artyom0805 [142]
   2+      0.0+      0.05+ 0.009okay so you just have to add the numbers. so you add 2+0.0+0.5+0.009. then you will get you answer. i hope this helps!!!!
3 0
2 years ago
Marylou buys a package of 500 jewels to decorate 4 different pairs of jeans. She uses the same number of jewels on each pair of
patriot [66]
500 divided by 4 = 125 so 
125 jewels on each pair of jeans

4 0
3 years ago
Other questions:
  • A bowl contains 7 pennies, 9 nickels, and 4 dimes. Elyse removes one coin at random from the bowl and does not replace it. She t
    7·1 answer
  • Your grade point average is 3.48. How can you write your grade point average as a fraction?
    7·2 answers
  • To convert 5.3 minutes to seconds which ratio could you multiply
    9·2 answers
  • 1. Use successive differences to classify the function represented in the table. Here is the table:
    10·1 answer
  • If y=x and y=x+2 are the same, then how many solutions does it have
    9·1 answer
  • 100 POINTS! ANSWER QUICK!
    6·1 answer
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • Leo is a great babysitter. He makes $8 an hour. Maureen is an even better babysitter. She makes $10 an hour. Maureen works 4 hou
    15·1 answer
  • Please help I'm being timed ...<br> NO LINKS PLEASE
    8·1 answer
  • Help please i dont know how to do this
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!