1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Olin [163]
2 years ago
8

I don’t know if anyone will see you this but do not open a link that someone gives you for a answer

Mathematics
2 answers:
yKpoI14uk [10]2 years ago
7 0

Answer:

ok thanks for ur care my friend have a wonderful day

liq [111]2 years ago
5 0

Thanks for letting us know :). There are still tons of people who don't know this ;-;

You might be interested in
Solve this equation using elimination<br> 2x+5y=9<br> 2x+y=13
Aleks [24]

Answer:

The answer is 2x+5y=9

Step-by-step explanation:

got it right

6 0
1 year ago
What rational number represents this equation: 3+ (-0.5) - 3 1/4
olasank [31]

Answer:

A) -.75

Step-by-step explanation:

Used Symbolab.com to find the answer

3 0
3 years ago
(2.75 x 107) + (1.23 x 108) simplify
Thepotemich [5.8K]

Answer:

427.09

Step-by-step explanation:

(2.75 x 107) + (1.23 x 108)

294.25 + 132.84 = 427.09

6 0
2 years ago
What is the approximate circumference of a circle with a radius of 6.5 meters? Use π ≈ 3.14. 13 meters 20.4 meters 40.8 meters 1
natka813 [3]
Circumference = 2πR = 2×3.14×6.5 = 40.82m
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Julia is the president of the technology Club at school she has $568 to buy as many DVD players as she can for $75 each how many
goblinko [34]
You need to divide the total amount by $75, to see how many DVD players she could buy with the $568.
568÷75= 7 remaining 43 
This means that Julia can buy 7 DVD players, and will have $43 extra dollars left over.
5 0
2 years ago
Other questions:
  • P=100a÷t solve for a
    15·2 answers
  • Find the median for the following set of numbers: 100, 110, 120, 125, 140, 150, 160
    9·2 answers
  • Ryan is training for a bicycle race.
    9·1 answer
  • 2. Find the cost of running a 500 watt microwave to cook a frozen dish for 25 minutes at a
    8·1 answer
  • Rate:168 ounces 14 boxes How much does the spaghetti in each box weigh? Find the unit rate.The unit rate is 12ounces per box.you
    9·2 answers
  • Mark can buy 15 tea bags for $3. What is the unit rate of price per bag? At that rate, how many tea
    9·2 answers
  • 3 out of 10 children played outside, 4 out of 11 children played outside
    7·2 answers
  • 7th Grade Math<br> Please help<br> I will give brainliest!!<br> 19 = 5/3 r<br> Find the value of r
    8·1 answer
  • a cylinder has a radius of 10 inches and a height of 6 inches. What is the volume in cubic inches use 3.14 for pi​
    12·1 answer
  • Why do circular pizzas come in square boxes?​
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!