1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vlad [161]
3 years ago
13

Jun 07, 9:22:26 AM

Mathematics
1 answer:
german3 years ago
5 0

Answer:

i dont know

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Verdadero o falso: Q (números racionales) ∩ I (números irracionales) = Ø. Porque?
ozzi

Answer:

I think true but can u translate to english so I could understand

7 0
3 years ago
Find f'(x)
max2010maxim [7]
Use the website Symbolab. It's helped with all of my calculus problems.
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP!! for 20 points<br> What is the area of the<br> composite figure?
belka [17]

Answer:

46

Step-by-step explanation:

Break the shape into smaller shapes, then solve:

Large Rectangle -> 4x8=32

Tiny Rectangle at the bottom ->2x3=6

Triangle at top can be broken into two right triangles ->

(4x2)(1/2)=4

(4x2)(1/2)=4

Add: 32+6+4+4=46

4 0
2 years ago
Need help with math problem give 5 stars and brain thingy point
Nadusha1986 [10]

Answer:

There are 12 sections, out of the 12 sections the third section is marked. So that would be, 3/12 which simplifies to 1/4

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If DE=4x+10, EF=2x-1, and DF=9x-15, find DF. * Captionless Image
liq [111]
Answer: 63

Hopefully the work makes sense but basically you will add equation DE and EF to get 6x+11 then use that equation with DF and solve for x which will get 26/3 then plug it into DF to get 63
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A store is selling five cans of tomato sauce for $5.25. What is the unit price? unit price = total price ÷ number of units per p
    6·1 answer
  • Jim wants to build a rectangular parking lot along a busy street but only has 2 comma 1200 feet of fencing available. If no fenc
    11·1 answer
  • Expand and simplify (4x+1)(x+3)
    8·2 answers
  • Find the product of (2x + 3) and (x + 5)
    10·1 answer
  • What’s the rate of change of y=1.5x-2
    5·1 answer
  • A piano teacher charges students $20.25 each month, plus $5.25 per hour for lessons.
    9·2 answers
  • Delia can buy 3 identical sweatshirts for a total of $30. How much would it cost if she were to buy 4 of the same sweatshirts at
    12·1 answer
  • Colin rolls a fair dice and flips a fair coin.
    6·1 answer
  • The total length of a road trip was 15.6 hours. If highway signs are posted every 0.06 hours, including one at the end of the ro
    7·1 answer
  • Please place the dot for me(20 points will give brainliest!!!)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!