1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yuradex [85]
3 years ago
12

What's the answer

rmula1" title=" \sqrt{3 \times 9 \times 27} " alt=" \sqrt{3 \times 9 \times 27} " align="absmiddle" class="latex-formula">
​
Mathematics
2 answers:
Natali [406]3 years ago
5 0

Answer:

<em>2</em><em>7</em><em> </em><em>Ans</em><em> </em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>

Step-by-step explanation:

Given:

=√3x9x27

Solution:

=√3x9x27

=√729

=27 <em>A</em><em>n</em><em>s</em><em> </em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em> </em><em>.</em>

Alex777 [14]3 years ago
4 0

27 Hope this helps :T

You might be interested in
Help please the question is in the picture
scoundrel [369]

Answer: I know R2 is reflexive property.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
The perimeter of a square room is 24 m. What is the cost of flooring the room with redwood if the cost is $15.00 per square mete
svetlana [45]

Answer:

$360.00 for the whole room

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
A microgram is equal to 2.3 x 10 grams. How many times greater than a microgram is
vovikov84 [41]

Answer:

yes the aswure is no

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Select the correct answer.<br>What is the value of x in the figure​
Anastasy [175]

We need the figure to answer that.

4 0
2 years ago
Type it down in the right order thanks
brilliants [131]

Answer:

$53.00 for 4 pounds

$13.25 for 1 pound

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Someone please answer this pick the right answer
    5·1 answer
  • 1. The function of lenses is based on the law of refraction. A light beam is traveling from the medium 1 where its speed is V1,
    7·1 answer
  • Which of following equations are identities. Check all that apply.
    11·2 answers
  • Ramond is putting a fence around his rectangular garden shown above. Before he can build the fence, he needs to find the perimet
    10·1 answer
  • If x+y=76 and x-y=38, how much is (x/y)exponent 3
    12·1 answer
  • A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
    13·2 answers
  • I believe this is a quadratic formula. <br><br> 3x^2 - 5 = -8x - 10
    7·1 answer
  • If you got 1 wrong on a test that had 5 questions, how did you do? I got a D
    13·2 answers
  • Pls answer this pls answer this pls answer this pls answer this pls answer this pls answer this
    8·1 answer
  • I need 3 diffent names for slope
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!