1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Galina-37 [17]
2 years ago
11

A quantity with an initial value of 510 decays exponentially at a rate of 0.05% every 7

Mathematics
1 answer:
ludmilkaskok [199]2 years ago
7 0

Answer: its c trust me

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Is 0.44 rational or irrational
ArbitrLikvidat [17]

0.44 rational

/0.4 irrational

/0.44 irrational


8 0
3 years ago
Read 2 more answers
BRAINLIEST Change 7.2 grams to milligrams. mg
fgiga [73]

Answer:

7200 mg

Step-by-step explanation:

multiply the mass value by 1000

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If a woman making $45 an hour gets a 10% eaise how much additional money is she making.
zysi [14]
If a woman making $45 an hour gets a 10% eaise how much additional money is she making.


$4.5

45 x .1 = 4.5









4 0
3 years ago
Whats the difference between graphing and writing equations from table, points, and equations,
satela [25.4K]
The difference is that a graph is multiple of them and a table is in sections in points it’s like jotting them down and equations is step-by-step

Hope the help:)
5 0
3 years ago
Which number is in the ten-thousands place : 223.9087 Which number is in the thousands place: 223.9087 Which number is in the hu
zhuklara [117]
1st- 2
2nd- 9
3rd- 0
4th 8
Hope that helped
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Is x=-2 calculate the value of x2 +2x
    14·1 answer
  • 1. A local pizzeria sold 65 pizzas yesterday. (a) The owner offers the employees a bonus if the number of pizzas sold increases
    13·1 answer
  • Substitute!
    12·1 answer
  • Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.40. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    14·2 answers
  • 45 basketball players participate in a tournament. Write and solve a multiplication equation to find the number of 3-person team
    15·1 answer
  • Un balón de fútbol que se patea aun angulo de 45° con la horizontal, recorre 30m antes de chocar contra el suelo encuentre, la r
    5·1 answer
  • I need to know this asap pleasee
    11·1 answer
  • Help help help please
    11·2 answers
  • The half-life of Radium-224 is
    10·1 answer
  • What is the total price you would pay for a shirt that costs $19.85 with a 20% off discount?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!