1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Contact [7]
3 years ago
8

Mrs. Lopez bought 6 rosebushes at Lowes for $22.08. What is the unit cost of one rosebush?

Mathematics
1 answer:
DedPeter [7]3 years ago
8 0
It will be $3.68 for each rose bush because if she bought 6 of them for $22.08 then 22.08/6=3.68
You might be interested in
What is the volume of the rectangular prism.
Pie

Answer:

C: 200

Step-by-step explanation:

Just multiply 12.5 x 8 x 2 to get the answer.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Point ​F​ is located at (3, -2) on the grid. Which coordinate pair is located 5 units from Point F?
postnew [5]
(3,-8)
You move down from those coordinates
X stays the same while it just moves down only Y changes
3 0
3 years ago
Which of the following represents the correct inequality statements
mezya [45]

Answer:

what are the options to the question

Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
Identify the form of quadratic. *<br> f (x) = 2x2 – 5x + 7
TiliK225 [7]

Answer: The answer is -x+7

Step-by-step explanation:

Multiply the numbers 2 * 2=4

=4x-5x+7

Add similar evidence 4x + -5x =-x

-x+7

8 0
3 years ago
Help because this is dificulty to me
scoray [572]

Answer:

false false true false ez

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Students have a grace period of ______ before they must begin repaying Direct Stafford Loans.
    7·2 answers
  • What is the measure of ∠PQS ?
    9·1 answer
  • 100,000 less than five hundred 60 thousand, three hundred thirteen is ___________
    7·1 answer
  • What is 0.04 as a percent
    7·2 answers
  • Choose the equation that represents this situation. Use w to represent the variable. Blaise spends 4 hours each week jogging at
    7·1 answer
  • PLEASE HELP <br><br> Which graph represents the inequality
    6·1 answer
  • PLEASE HELP WITH THIS ALGEBRA QUESTION!!!!
    12·1 answer
  • Help help help help help pleaseeeeeeeeee
    5·1 answer
  • Zara bought 2.4 pounds of grapes and a watermelon what cost $5.28. The total cost of the fruit was 7.32. Which describes a way t
    14·1 answer
  • Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions. 12x + 4y = -12​
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!