1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Inessa [10]
3 years ago
14

PLEWhat is the simplified form of V45? A. v5 B. 9.5 C. 3V5 D. 573

Mathematics
2 answers:
marysya [2.9K]3 years ago
7 0
It’s D I did the work
Dimas [21]3 years ago
4 0
V45
v9x5
v3^2x5
3V5
the answer is C
You might be interested in
Which is equivalent to 3/8x?
g100num [7]

Answer:

b.

Step-by-step explanation:

hope this helps, could i get brainliest?

5 0
3 years ago
Part 1 of 2
gogolik [260]

Answer:

The error is when 6y = 12 it will be -6y = 12 and the intercept would be -2.

Step-by-step explanation:

5 0
1 year ago
Here is a simple math question
serg [7]

Answer: range: 49-22=27

median: 40+41=81 81/2=40.5

mean: add up all the numbers=485 485/12=40.4

mode: 39, 40 and 46

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP ASAP ILL GIVE BRAINLKEST THANKS ITS FOR MY TEST THANKS
vlabodo [156]

Answer:

g<9 because it's gonna be bigger

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Brainliest, 35 points
Hitman42 [59]

Answer:

13 1/2

Step-by-step explanation:

9 ÷ 2/3

Copy dot flip

9 * 3/2

27/2

Change from an improper fraction to a mixed number

2 goes into 27 13 times with 1 left over

13 1/2

5 0
3 years ago
Other questions:
  • describe how you can move shape 1 to exactly match shape 2 buy using one translation and one reflection
    13·1 answer
  • The radius of a circle is 6 feet. What is the area of a sector bounded by a 135° arc? please help will give brainliest!!!
    9·1 answer
  • Question 1 (5 points): Consider the system of linear equations x1 − 4x2 − x4 = −7 x2 − 2x4 = 3 x4 + 2x5 = 3 (a) Write down the c
    12·1 answer
  • (-12+48i)+(15+21i) in simplifying complex numbers
    6·1 answer
  • "Delia is hosting a barbecue. She buys a total of 50 burgers and hot dogs for $90. Delia pays $2 per burger and $1.50 per hot do
    13·1 answer
  • Please help me I do not understand this!​
    6·2 answers
  • 256 miles per 8 gallons what is the unit rate
    11·2 answers
  • Pages:
    7·1 answer
  • Evaluate (-4 + -3) – (2 – 7)
    12·2 answers
  • KA AGAIN ( 2 pdfs)<br> correct answers only
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!