1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ksenya-84 [330]
2 years ago
10

WILL MARK BRAINLIEST PLEASE HELP

Mathematics
1 answer:
Llana [10]2 years ago
3 0
The answer is : y= 2x+4

You might be interested in
An item is regularly priced at $70. Keiko bought it on sale for 80% off the regular price. How much did Keiko pay? $
pantera1 [17]

Answer:

$14

Step-by-step explanation:

80% of $70 is $14, saving him $56

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 6000 x 999897
vlada-n [284]
<span>5999382000 is the answer</span>
3 0
3 years ago
Kendra has $ 7.75 $7.75 in nickels and quarters. if she has 13 13 more quarters than nickels, how many of each coin does she hav
Ludmilka [50]
Total of $7.75
13 more quarters than nickels

15 nickels = $0.75
28 quarters = $7.00

28 - 15 = 13 coins
$7.00 + $0.75 = $7.75


She has 15 nickels and 28 quarters.
7 0
3 years ago
Z to the power of 2 =1
stiv31 [10]

That would be written as:

z^{2} = 1


And the step-by-step equation would be:

z^{2} = 1 → we take the 2 to the right side of the equation and do the IO*

z = \sqrt{1} →we solve for \sqrt{1}

z = 1 → final answer


*Ps - IO is not an existing term and stands for inverse operation. In this case, because when we take to 2 to the right side of the equation (the 2 is a power) it'll have to turn into a square root (because exponents and roots are inverse operations)



Hope it helped,



BioTeacher101

3 0
3 years ago
HELPPP DUE IN 10 more min PlEaSe NO LINKS!
kap26 [50]
9-4 and 9+(-4) I believe
7 0
2 years ago
Other questions:
  • A cake mix calls for these ingredients. 2 cups of sugar 7 cups of flour 3 cups of milk 1 cup of oil Write the ratios of sugar to
    8·2 answers
  • A baseball team won 40% of its first 30 games. The team then won 65% of its next 60 games. Approximately what percent of the gam
    6·1 answer
  • 4. The celluloid bakery sells two types of cinnamon buns. They must sell at least 35 and not more than 95 cinnamon
    13·1 answer
  • Which property was used to sort the shapes
    5·2 answers
  • Please help me on this will give you brainliest!
    12·2 answers
  • *<br> The cost of four pencils is £1.60 What is the cost of one pencil.
    9·1 answer
  • FRIEND MEE<br> oh and check out my profile
    9·1 answer
  • What is the slope of the line passing through the points (-3, 4) and (2, -1)
    12·2 answers
  • Which pair of functions is not a pair of inverse functions?
    14·1 answer
  • What is x in this question?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!