1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
monitta
3 years ago
11

PLEASE LOOK AT THE PHOTO TO ANSWER also please don't guess! I'll mark you as Brainlest! :D​

Mathematics
2 answers:
Ainat [17]3 years ago
8 0
You already have the correct answer my friend!
aleksandr82 [10.1K]3 years ago
6 0

Answer:

the last one

:D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
graph A graph B graph C graph D You attend a baseball game with friends and visit the snack stand between innings. Soda costs $2
victus00 [196]
He is right it is graph b
8 0
3 years ago
What is the simplest form of 1 2/3x 4 2/5
weqwewe [10]

Answer:

Bhahawry76654

Step-by-step explanation:

Gree

7 0
3 years ago
Help solve please!!!!
faust18 [17]

g=23/16.

<u>Step-by-step explanation:</u>

3/16=(-5/4)+g

g =3/16+5/4

g =3/16+20/16

g =23/16

It is a simple LCM process, by taking g in LHS and other value in RHS.

Hence By soving RHS We can easily find the value of g.

7 0
3 years ago
1234e=_yface292325h-k=opesjdh
Evgesh-ka [11]

Answer:

32td

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Factorise<br> x2 - 3x - 28
a_sh-v [17]

Answer:

(x+4)(x-7)

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 90 oz. bottle of shampoo is sold for $18.95. What is the price per ounce
    13·1 answer
  • I need help on a math problem<br> 48w^3+128w^2+4w-1<br> divided by<br> 4w
    15·1 answer
  • Which is a solution to the equation 6 x + y = 4
    10·1 answer
  • The sum of two numbers is 87, and one number is eleven more than the other. fing the number​
    8·1 answer
  • Bruhhh i need help asap
    7·1 answer
  • a fisherman positions his net to -8 feet relative to the surface of the water. how far does he need to raise his net to bring it
    15·1 answer
  • Find y in the line through (4,y) and (7,2) has a slope of 6
    10·1 answer
  • I REALLY NEED HELP PLEASE A twelve-pack of Orange Crush is priced at $3.00. A six-pack is priced at $1.75. Which is the better v
    9·1 answer
  • A quadrilateral had two angles thst measure 260degrees amd 50 degrees. The other two angles are in a ratio of 2:3. What are the
    14·1 answer
  • I just need the answer
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!