1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
castortr0y [4]
3 years ago
6

I need help with my hw. pls help

Mathematics
1 answer:
Marrrta [24]3 years ago
5 0

Answer:

okayy just do another question or put up a ss so I could see the question

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which is the equation of the given line in standard form?<br>a.x=3<br>b.x=-3<br>c.y=3<br>d.y=3x
lesya [120]
The answer is c. cause i just learned it so i am sure about it
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Unit Rates a
harina [27]

Answer:

12 pages per minute

Step-by-step explanation:

60 pages are being printed in 5 minutes.

60 pages/5 minutes = 12 pages/minute

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
michelle lives with 2 brothers, 3 sisters, her mother, and her father. including Mitchell, 3/4 of her family likes to go swimmin
ruslelena [56]
Michelle(1)+bros(2)+sisters(3)+mom(1)+Pop(1)=8
3/4 of 8 = 6
So, 6 people in Michelle's family like to go swimming
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help the picture is
asambeis [7]

The walls are vertical so the angle opposite X would be a right angle which is 90 degrees.

X would be 180 - 90 - 35 = 55 degrees

X and 2y - 5 are complementary angles which add together to equal 90:

2y - 5 + 55 = 90

Simplify:

2y +50 = 90

Subtract 50 from both sides:

2y = 40

Divide both sides by 2:

y = 20

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A down payment of 15% of the $21,200 purchase price of a new car is made. Find the amount financed.
trapecia [35]
Hello.

The answer to 1 is <span>$3,180
All you have to do is divide 21,200 by 15% 

The answer to 2 that is also true. You would have to find the unit rate to be able to find how much miles to operate.

Have a nice day</span>
6 0
3 years ago
Other questions:
  • A spider ate 25%, more bugs this month than last month. the spider ate 888 bugs last month
    12·2 answers
  • A sweater was on sale at %40 off the regular price. Ella saved $20 by buying the sweater on sale. What was the regular price of
    14·2 answers
  • Under GAAP-based costing, what assumption justifies allocating organization-level manufacturing overhead among products?
    9·1 answer
  • What is AE ? <br><br> Enter your answer in the box. <br><br> ____units
    12·2 answers
  • A cube that has a side lengths measuring 9 inches. (Find the area)
    13·1 answer
  • Which angle has a terminal side in quadrant III? –192° –88° 412° 579°
    7·1 answer
  • Factor n 3 - n 2 + 3n - 3.
    11·2 answers
  • Enter The value of The Expression .<br><br>2.3 • (4 + 12)
    7·2 answers
  • What is the median price? $32,000 $28,000 $60,000 $26,000
    7·2 answers
  • Help ill reward brainest
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!